İthalat & İhracat

İTHALAT

Pazar arayışı içerisinde olan firmalar sayesinde artan ihracatımız ve buna ek olarak devletin ihracatı arttırma yöntemleri kapsamında uyguladığı teşvikler ile gelişen sektörde Gold Deluxe olarak bu alanda kaliteli destek vermekteyiz. Devletin sağlamış olduğu destekler, teşvikler, yurtdışı fuarları ve bunlardan nasıl yararlanılacağı konusunda bilgilendirmeyi de yapmaktayız. Firmamız tüm kamu kurum ve kuruluşlarının üretici ve ihracatçılara yönelik destek ve hibe programları için, firmalarınıza uygun olan destek programı seçmesiyle başlar, tüm evrakların tamamlanması, sürecin takibi ve dosyanın hazırlanıp teslim noktasında kadar danışmanlık sağlamaktadır.

Ayrıca talebiniz doğrultusunda ürünü temin eden taraf olup, müşterilerimizin bu işlerden sıyrılmasını ve direk tek bir noktayla muhatap olacak şekilde ürünü Gold Deluxe temin etmesini sağlamaktayız.

İHRACAT

İhracat danışmanlığı hizmetimiz Pazar ve firma araştırması şeklinde iki şekildedir. Bu aşamada ürünlerinizin satılabilirliği maksimum olduğu pazarlarda potansiyel ithalatçı ve dağıtıcı firmaların tespit edilmesi, çoğunlukla yabancı dilde olan ilk iletişimin kurulması yer alır. Firmanızın ayıracağı bütçeye göre ilk iletişim için çeşitli tanıtım yolları kullanılmaktadır. Ürünleriniz ile ciddi anlamda ilgilenen firmaların listesi derlenip, varsa özel talepleri nasıl karşılanacağı gibi detaylı görüşmeler yapılmaktadır. İhracat planının hazırlanmasından, katılabileceğiniz fuarlara kadar danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Şartlarda anlaşmaya varılmasından sonra ihracat işleminin fiilen başlatılması ve karşılıklı olarak uzlaşma sağlandıktan sonra satış işlemi resmiyete dökülür ve kesinleştirilir. Tercih edilen ödeme metoduna göre (akreditif, peşin, vadeli vs.) işlemler başlatılır. Gönderi, gümrük ve teslimat aşamaları alanında uzman ekibimizin desteği le tamamlanır.